សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន៖ ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងជប៉ុន ពង្រឹង​ភាពជា​ដៃគូ​យុទ្ធសាស្ត្រ​គ្រប់ជ្រុងជ្រោយ
នៅថ្ងៃទី ២៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ ២០២៤ ក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិបានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានមួយស្តីពីព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងជប៉ុន ពង្រឹងភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រគ្រប់ជ្រុងជ្រោយ នៅលើគេហទំព័រផ្លូវការរបស់ខ្លួន។
យោងតាមសេចក្តីប្រកាស ឯកឧត្ដម សុខ ចិន្ដាសោភា ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រីនៃប្រទេសកម្ពុជា និង ឯកឧត្ដម TSUGE Yoshifumi រដ្ឋមន្ដ្រីការបរទេសជប៉ុនបានបង្ហាញពីបំណងទៅវិញទៅមករបស់ពួកគេក្នុងការពង្រឹងភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រគ្រប់ជ្រុងជ្រោយដែលបានបង្កើតឡើងរវាងប្រទេសទាំងពីរនៅឆ្នាំ ២០២៣។