លទ្ធផល​នៃ​សិក្ខាសាលា​ និង​កម្មវិធី​វេទិកា​តុមូល​ដើម្បី​ផ្សព្វផ្សាយ​ និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​ច្បាប់​ស្តី​ពី​ការ​ប្រឆាំង​ហិរញ្ញប្បទាន​ដល់​ការ​រីកសាយ​ភាយ​អាវុធ​មហា​ប្រល័យ​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៤​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​លទ្ធផល​នៃ​សិក្ខាសាលា​ និង​កម្មវិធី​វេទិកា​តុមូល​ដើម្បី​ផ្សព្វផ្សាយ​ និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​ច្បាប់​ស្តី​ពី​ការ​ប្រឆាំង​ហិរញ្ញប្បទាន​ដល់​ការ​រីកសាយ​ភាយ​អាវុធ​មហា​ប្រល័យ​។​ អនុ​គណៈកម្មការ​ចំពោះ​កិច្ច​អនុវត្ត​ផែនការ​សកម្មភាព​ការងារ​របស់​ក្រុមការងារ​ត្រួតពិនិត្យ​រួម​នៃ​ក្រុម​ប្រទេស​អាស៊ី​ប៉ា​ស៊ី​ហ្វិ​ក​អំពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ (​អ​.​អ​.​ផ​)​ មាន​កិត្តិយស​សូម​ជម្រាប​ជូនដំណឹង​ដល់​សាធារណជន​ទាំងអស់​ឱ្យ​បាន​ជ្រាប​ថា​ ក្រុមការងារ​ទី​ ២​ ទទួល​បន្ទុក​អនុវត្ត​សកម្មភាព​នៅ​ក្នុង​លទ្ធផល​ជាក់ស្ដែង​ទី​ ១១​ ទាក់ទង​នឹង​ទណ្ឌកម្ម​ហិរញ្ញវត្ថុ​លើ​ហិរញ្ញប្បទាន​ដល់​ភារ​រីកសាយ​ភាយ​អាវុធ​មហា​ប្រល័យ​ បាន​រៀបចំ​សិក្ខាសាលា​ចំនួន​ ២​ លើក​ និង​វេទិកា​តុមូល​ចំនួន​ ១​ លើក​ ដើម្បី​បណ្តុះបណ្តាល​ និង​ផ្សព្វផ្សាយ​ឱ្យ​បាន​កាន់តែ​ទូលំទូលាយ​បន្ថែម​ទៀត​ពី​ច្បាប់​ស្តី​ពី​ការ​ប្រឆាំង​ហិរញ្ញប្បទាន​ដល់​ការ​រីកសាយ​ភាយ​អាវុធ​មហា​ប្រល័យ​ដល់​ក្រសួង​-​ស្ថាប័ន​ត្រួតពិនិត្យ​ បុគ្គល​ ឬ​អង្គភាព​ក្រៅពី​បុគ្គល​រាយការណ៍​ និង​សាធារណជន​។​ …