កា​ជ្រើសរើស​ក្រុមហ៊ុន​ ឬ​នីតិបុគ្គល​វាយតម្លៃ​បញ្ចប់​ការ​អនុវត្ត​គម្រោង​ “​ជំរុញ​ការ​ប្រើប្រាស់​ថាមពល​កកើត​ឡើង​វិញ​”
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៧​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០២២​ អង្គការ​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​កម្ពុជា​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ ស្តី​ពី​កា​ជ្រើសរើស​ក្រុមហ៊ុន​ ឬ​នីតិបុគ្គល​វាយតម្លៃ​បញ្ចប់​ការ​អនុវត្ត​គម្រោង​ “​ជំរុញ​ការ​ប្រើប្រាស់​ថាមពល​កកើត​ឡើង​វិញ​”​។​
​អង្គការ​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​កម្ពុជា​បាន​នឹង​កំពុង​អនុវត្តន៍​គម្រោង​ “​ជំរុញ​ការ​ប្រើប្រាស់​ថាមពល​កកើត​ឡើង​វិញ​ ដើម្បី​លើកកំពស់​ជីវភាព​របស់​សហគមន៍​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​ នៅ​ក្បាល​រមាស​”​ តាម​រយៈ​ការ​អភិវឌ្ឍន៍​សហគមន៍​គាំទ្រ​មូលនិធិពី​ UNDP-GEF-SGP​ ប្រចាំ​នៅ​ប្រទេស​កម្ពុជា​រយៈពេល​ ១៨​ខែ​ ចាប់ពី​ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០២០​ រហូត​ដល់​ខែមេសា​ ឆ្នាំ​២០២២​។​