សេចក្តីថ្លែងការណ៍​របស់​សមាគម​កាត់ដេរ​សម្លៀក​បំពាក់​ ស្បែកជើង​ និង​ផលិតផល​ធ្វើ​ដំណើរ​នៅ​កម្ពុជា​ (TAFTAC)​ ស្តី​ពី​របាយការណ៍​របស់​អង្គការ​សង់​ត្រា​ល់​និង​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​របស់​យុទ្ធនាការ​សម្លៀក​បំពាក់​ស្អាត​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៤​ ខែមិថុនា​ ឆ្នាំ​ ២០២៤​ សមាគម​កាត់ដេរ​សម្លៀក​បំពាក់​ ស្បែកជើង​ និង​ផលិតផល​ធ្វើ​ដំណើរ​នៅ​កម្ពុជា​បាន​ចេញ​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​ស្តី​ពី​របាយការណ៍​របស់​អង្គការ​សង់​ត្រា​ល់​និង​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​របស់​យុទ្ធនាការ​សម្លៀក​បំពាក់​ស្អាត​នៅ​លើ​គេហទំព័រ​បណ្តាញ​សង្គម​ផ្លូវការ​របស់​ខ្លួន​។​
​យោង​តាម​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​ សមាគម​កាត់ដេរ​សម្លៀក​បំពាក់​ ស្បែកជើង​ និង​ផលិតផល​ធ្វើ​ដំណើរ​នៅ​កម្ពុជា​មានការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​ នឹង​ខកចិត្ត​ចំពោះ​របាយការណ៍​លំអៀង​របស់​អង្ក​ការ​សង់​ត្រា​ល​ ដែល​បាន​អះអាង​ថា​ស្ថានភាព​សេ​រិ​ភាព​នៃ​អង្គការ​វិជ្ជាជីវៈ​ក្នុង​វិស័យ​កាត់ដេរ​សម្លៀក​បំពាក់​បាន​នឹង​កំពុង​មាន​លក្ខណៈ​កាន់តែ​អាក្រក់​។​