ការ​សន្ទនា​តាម​ទូរស័ព្ទ​រវាង​ឯកឧត្តម​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ និង​ ឯកឧត្តម​ HAYASHI​ Yoshimasa​ រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួងការបរទេស​ជប៉ុន​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៨​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០២១
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៨​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០២១​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ការ​សន្ទនា​តាម​ទូរស័ព្ទ​រវាង​ឯកឧត្តម​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ និង​ ឯកឧត្តម​ HAYASHI​ Yoshimasa​ រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួងការបរទេស​ជប៉ុន​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៨​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០២១​។​ ឯកឧត្តម​ប្រាក់​ សុ​ខុន​បាន​សម្តែង​នូវ​ការ​អបអរសាទរ​ជា​ថ្មី​ចំពោះ​ការ​ចូល​កាន់​តំណែង​របស់​ឯកឧត្តម​រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ជប៉ុន​ និង​បាន​រំលឹក​អំពី​ការ​រួមចំណែក​ដ៏​សំខាន់​របស់​ប្រទេស​ជប៉ុន​ចំពោះ​សន្តិភាព​ និង​ការ​កសាង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ឡើង​វិញ​។​