សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ពិធីសម្ភោធជាផ្លូវការនូវឧបករណ៍បច្ចេកវិទ្យាដែលផ្សាភ្ជាប់ប្រជាពលរដ្ឋជាមួយនឹងព័ត៌មាន អំពីសេវាច្រកចេញចូលតែមួយ
នៅថ្ងៃទី​២៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២០  USAID បានដាក់ឱ្យដំណើរការនូវទូរសព្ទ និងឧបករណ៍ផ្សេងៗសម្រាប់បណ្តាញសង្គម ដែលនឹងផ្តល់ឱ្យនូវភាពច្បាស់លាស់ ព័ត៌មានដែលមានតម្លាភាពអំពីសេវាច្រកចេញចូលតែមួយដែលអាចរកបានទៅដល់ប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជា តាមរយៈការិយាល័យច្រកចេញចូលតែ មួយ (OWSO) របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា។ ឧបករណ៍ទាំងនេះត្រូវបាន រៀបចំឡើងដោយគម្រោងច្រកចេញចូល តែមួយសម្រាប់ពលរដ្ឋ (OW4C) ក្រោមការឧបត្ថម្ភពី ទីភ្នាក់ងារសហរដ្ឋអាមេរិកសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍអន្តរជាតិ (USAID) ជាគម្រោងដែលមានរយៈពេល ៣ឆ្នាំ (ពីខែតុលា ឆ្នាំ ២០១៩ ដល់ខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២២) ដែលប្រើប្រាស់នូវបច្ចេកវិទ្យា ដើម្បីផ្តល់ឱ្យពលរដ្ឋមានសមត្ថភាពក្នុងការទទួលបានព័ត៌មាន និងដើម្បីធានាឱ្យបាននូវគណនេយ្យភាពរបស់សេវាច្រកចេញចូលតែមួយ។