តំណាងរាស្ត្រ​ និង​បុគ្គលិក​សិក្សា​ពិភាក្សា​ពី​វិធាន​ការណ៍​កំណែទម្រង់​សម្រាប់​ប្រព័ន្ធ​អប់រំ​
កាលពី​ថ្ងៃ​អង្គា​រ៍​ តំណាងរាស្ត្រ​ បុគ្គលិក​សិក្សា​ សង្គម​ស៊ី​វិល​ និង​តំណាង​ដៃគូរ​អភិវឌ្ឍន៍​បាន​ជួប​គ្នា​នៅ​ភ្នំពេញ​ ដើម្បី​ពិភាក្សា​ពី​វិធាន​ការណ៍​កំណែទម្រង់​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រព័ន្ធ​អប់រំ​នៅ​ ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ កាន់តែ​ប្រសើរ​ឡើង​។​…
​ហង់​ ជួន​ ណា​រ៉ុ​ន​ និយាយ​ថា​ “​បច្ចុប្បន្ន​ ប្រទេស​កម្ពុជា​មាន​សាលា​បឋម​សិក្សា​ ជាង​ ៧,០០០​ ជាមួយនឹង​សិស្ស​ប្រហែល​ ២​លាន​នាក់​ វិទ្យាល័យ​ចំនួន​៥,៧៥០​ ជាមួយនឹង​សិស្ស​ ៩០០,០០០​នាក់​ និង​គ្រឹះស្ថានឧត្តមសិក្សា​ជាង​១០០​ ជាមួយនឹង​សិស្ស​ ១០០,០០០​នាក់​។​”​ លោក​បន្ត​ថា​ “​ប្រទេស​កម្ពុជា​សម្រេច​បាន​ជោគជ័យ​គួរ​កត់សម្គាល់​ក្នុង​វិស័យ​អប់រំ​។​ ប​ច្ចុប្ប​ន្ន​នេះ​ ឪពុក​ម្តាយ​៩៨​ភាគរយ​ បញ្ជូន​កូន​របស់​ពួក​គេ​ឲ្យ​ទៅ​សាលារៀន​។​”​