ទំនាក់ទំនង​ដ៏​ល្អ​ ជំរុញ​ការ​វិនិយោគ​របស់​ចិន​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​
កាលពី​ថ្ងៃ​ពុធ​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​កម្ពុជា​លោក​ ហ៊ុន​ សែន​ បានឱ្យ​ដឹង​ថា​ទំនាក់ទំនង​និង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ល្អជា​មួយ​ប្រទេស​ចិន​ បាន​លើកទឹកចិត្ត​វិនិយោគិន​ចិន​កាន់តែ​ច្រើន​ឡើង​ដល់​ប្រទេស​កម្ពុជា​។​
លោកនាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ បាន​ធ្វើការ​កត់សម្គាល់​នេះ​ក្នុងអំឡុងពេល​កិច្ចប្រជុំ​មួយ​ នៅ​វិមាន​សន្តិភាព​ក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ ជាមួយ​លោក​ ចាង​ ធី​ង​ខឹ​ អនុប្រធាន​នៃ​ក្រុមហ៊ុន​ថាមពល​របស់​ចិន​ឈានមុខ​គេ​ ហ័​រ​ណេ​ង​គ្រុប​។​
“​ការ​វិនិយោគ​របស់​ចិន​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​គឺជា​ អំណរ​អរគុណ​ដល់​ភាពល្អ​ត្រឹមត្រូវ​ រវាង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ និង​ប្រទេស​ចិន​ និង​គម្រោង​វិនិយោគ​របស់​ចិន​នៅ​ទី​នេះ​ ដែល​តែងតែ​ទទួល​បានការ​គាំទ្រ​ឧបត្ថម្ភ​ពី​ធនាគារ​ចិន​”​ លោកនាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​បាន​ថ្លែង​ និង​បន្ថែម​ទៀត​ថា​ គម្រោង​វិនិយោគ​ទាំងនោះ​ គឺ​មាន​សារៈសំខាន់​ក្នុង​ការ​អភិវឌ្ឍ​សេដ្ឋកិច្ច​កម្ពុជា​ និង​ការ​កាត់​បន្ថយ​ភាព​ក្រីក្រ​។​ …