អង្គការ​ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​បាន​​​បន្ថែម​​​ស្រទាប់​ផែនទី​​​ថ្មី​អំពី «​​​​គោល​នយោ​បាយ​​ និង​ការគ្រប់​គ្រង​ដីធ្លី​»
អង្គការ​ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​ (​អូ​ឌី​ស៊ី​)​ បាន​​បន្ថែម​ស្រទាប់​​ផែនទី​ថ្មី​អំពី ​គោល​នយោបាយ​ និង​ការគ្រប់​គ្រង​ដី​ធ្លី​ ​នៅលើ​ទំព័រ​ផែន​ទី​អន្តរ​កម្ម​​​​ ដែល​ស្ថិត​នៅ​ក្រោម​ចំណាត់​ថ្នាក់​ “​ដី​ធ្លី​​​”​។ ​​ស្រទាប់​ផែន​ទី​​នេះ​ បង្ហាញ​​នូវ​ព័ត៌មាន​អំពី​ផែនការ​រៀបចំ​ដែន​ដី​សម្រាប់​ចក្ខុ​វិស័យ​ឆ្នាំ ២០៣០​​​​នៅខេត្តបាត់​ដំបង​​ ខេត្ត​ព្រះ​សីហនុ​ ​ប្លង់​គោល​ប្រើប្រាស់​ដី​នៅ​ក្នុង​​ក្រុងកែប​ ក្រុង​កំពត ក្រុង​ព្រះ​សីហនុ​ សម្រាប់ចក្ខុវិស័យឆ្នាំ ២០៣០​​ រួម​ទាំង​ប្លង់គោលប្រើប្រាស់ដី​ ក្រុង​សៀមរាប និងរាជធានី​ភ្នំ​ពេញ​ សម្រាប់​ចក្ខុ​វិស័យ​ឆ្នាំ​ ២០៣៥​ ផងដែរ។​ ​​ប្លង់​ និង​ផែន​ការ​រៀប​ចំដែន​ដី​ទាំង​នេះ​ ត្រូវ​បាន​ដាក់​អោយ​ប្រើ​ប្រាស់​ដោយ​រាជរដ្ឋា​ភិបាល​កម្ពុជា ហើយ​ត្រូវ​បាន​ចេញ​ផ្សាយ​ដោយ​ក្រសួង​រៀប​ចំ​ដែន​ដី​ នគរូប​នីយកម្ម​ និង​សំណង់​​​។​​​​​ សំណុំ​ទិន្នន័យ​របស់​ខេត្ត​នីមួយៗ​​អាច​​ស្វែង​រកបាន​ និង​ចូល​ទៅ​ប្រើ​ប្រាស់​បាន​ទាំង​ជា​​ខេមរ​ភាសា​ និង​ភាសា​អង់​គ្លេស​។​