សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ការ​កាត់​បន្ថយ​រយៈពេល​នៃ​ការ​ផ្តល់​សេវា​សាធារណៈ​មិន​លើស​ពី​ ៨​ម៉ោង​ សម្រាប់​សេវា​ដែល​មាន​លក្ខណៈ​បច្ចេកទេស​ទាប​ និង​មិន​លើស​ពី​ ៧​ថ្ងៃ​ សម្រាប់​សេវា​សាធារណៈ​ដែល​មាន​លក្ខណៈ​បច្ចេកទេស​ខ្ពស់​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៨​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២៦​ ក្រសួង​ប្រៃសណីយ៍ ​និង​ទូរគមនាគមន៍​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ការ​កាត់​បន្ថយ​រយៈពេល​នៃ​ការ​ផ្តល់​សេវា​សាធារណៈ​មិន​លើស​ពី​ ៨​ម៉ោង​ សម្រាប់​សេវា​ដែល​មាន​លក្ខណៈ​បច្ចេកទេស​ទាប​ និង​មិន​លើស​ពី​ ៧​ថ្ងៃ​ សម្រាប់​សេវា​សាធារណៈ​ដែល​មាន​លក្ខណៈ​បច្ចេកទេស​ខ្ពស់​។​
​ក្រសួង​ប្រៃសណីយ៍​និង​ទូរគមនាគមន៍​ សូម​ជម្រាប​ជូន​សាធារណជន​ ក្រុមហ៊ុន​ សហគ្រាស​ ប្រតិបត្តិ​ករ​ និង​ភាគី​ពាក់ព័ន្ធ​ទាំងអស់​ឱ្យ​បាន​ជ្រាប​ថា​ ដោយ​ពិនិត្យ​ឃើញ​ថា​ កន្លង​មក​ការ​ផ្តល់​សេវា​មិន​ទាន់​អាច​ឆ្លើយ​តប​ ទាន់​ពេល​ ដោយ​អាច​ប្រើ​រយះ​ពេល​រង់ចាំ​ចាប់ពី​ ៣​ទៅ​ ១៥​ថ្ងៃ​ សម្រាប់​សេវា​សាធារណៈ​ដែល​មាន​លក្ខណៈ​បច្ចេកទេស​ទាប​ ឬ​ ១៦​ ទៅ​ ៦០​ថ្ងៃ​ ក្នុង​ករណី​សេវា​ដែល​មាន​លក្ខណៈ​បច្ចេកទេស​ខ្ពស់​ កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១៣​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០២៦​ ក្រសួង​ បាន​ចាប់ផ្តើម​អនុវត្ត​សាកល្បង​លើ​ការ​កែសម្រួល​នីតិវិធី​ និង​កាត់​បន្ថយ​ពេលវេលា​នៃ​ការ​ផ្តល់​សេវា​សាធារណៈ​ឱ្យ​កាន់​ តែ​ឆាប់រហ័ស​ និង​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​ ដើម្បី​ឆ្លើយ​តប​ទៅ​នឹង​តម្រូវការ​ជាក់ស្តែង​របស់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ និង​ម្ចាស់​អាជីវកម្ម​ ក្នុង​បរិបទ​នៃ​យុគសម័យ​ឌី​ជី​ថ​ល​ដែល​កំពុង​រីក​ចម្រើន​យ៉ាង​ឆាប់រហ័ស​។