សេចក្តីជូនដំណឹងស្តីពីការចែកវិញ្ញាបនប័ត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ត និងរមោឃភាពនៃប័ណ្ណ សម្គាល់សិទ្ធិកាន់កាប់ប្រើប្រាស់ដីធ្លី ឬ ប័ណ្ណសម្គាល់សិទ្ធិកាន់កាប់អចលនវត្ថុ
នៅថ្ងៃទី១១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៦ រដ្ឋបាលខេត្តព្រៃវែង បានចេញសេចក្តីជូនដំណឹងស្តីពីការចែកវិញ្ញាបនប័ត្រសម្គាល់ម្ចាស់អចលនវត្ត និងរមោឃភាពនៃប័ណ្ណ សម្គាល់សិទ្ធិកាន់កាប់ប្រើប្រាស់ដីធ្លី ឬប័ណ្ណសម្គាល់សិទ្ធិកាន់កាប់អចលនវត្ថុ។
ជម្រាប​ជូន​ម្ចាស់​នៃ​ក្បាលដី​ ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​តំបន់​វិនិច្ឆ័យ​ភូមិ​ ជ្រៃ​ (​ខ​)​ ឃុំ​ ព្រៃ​ស្រឡិត​ សម្អិត​ ស្រុក​ ពារាំង​ ខេត្តព្រៃវែង​ ឱ្យបាន​ជ្រាប​ថា​៖​ យោង​តាម​អនុក្រឹត្យ​លេខ​ ៤៦​ អន​ក្រ​/​បក​ ចុះ​ថ្ងៃ​ទី​ ៣១​ ខែ​ ខុស​ភា​ ឆ្នាំ​ ២០០២​ ស្តី​ពី​នីតិវិធី​នៃ​ការ​កសាង​ប្លង់​សុរិយោដី​ និង​សៀវភៅ​គោល​បញ្ជី​ដីធ្លី​ ក្រោម​ដំណើរការ​ចុះបញ្ជី​ ដីធ្លី​មាន​លក្ខណៈ​ជា​ប្រព័ន្ធ​ មន្ទីរ​រៀបចំ​ដែនដី​ នគរូបនីយកម្ម​ សំណង់​ និង​សុរិយោដី​ ខេត្តព្រៃវែង​ នឹង​ធ្វើការ​ចែក​ វិ​ញ្ញាប​ន​ប័ត្រ​សម្គាល់​ម្ចាស់​អចលនវត្ថុ​ (​ប័ណ្ណកម្មសិទ្ធិ​)​ ជូន​ដល់​ម្ចាស់​ក្បាលដី​ដែល​ស្ថិត​នៅ​ភូមិ​ ជ្រៃ​(​ខ​)​ ឃុំ​ ព្រៃ​ស្រឡិត​ ស្រុក​ ពារាំង​ ខេត្តព្រៃវែង​។