​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១០​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួង​អប់រំ​ យុវជន​ និង​កីឡា​បាន​ចេញ​សេចក្តីណែនាំ​ស្តី​ពី​ការ​ពង្រឹង​ការ​អនុវត្ត​គោលការណ៍​ប្រតិបត្តិ​ស្តង់ដា​សម្រាប់​ការ​លើកកម្ពស់​សុខភាព​ និង​សុវត្ថិភាព​សិក្សា​សម្រាប់​គ្រឺះ​ស្ថាន​សិក្សា​សាធារណៈ​ និង​ឯកជន​ នៅ​លើ​បណ្តាញ​សង្គម​ផ្លូវការ​របស់​គេ​។​
​សេចក្តីណែនាំ​នេះ​មាន​គោលបំនង​ពង្រឹង​ការ​អនុវត្ត​គោលការណ៍​ប្រតិបត្តិ​ស្តង់ដា​សម្រាប់​ការ​លើកកម្ពស់​សុខភាព​ និង​សុវត្ថិភាព​សិក្សា​សម្រាប់​គ្រឺះ​ស្ថាន​សិក្សា​សាធារណៈ​ និង​ឯកជន​ ដើម្បី​រក្សា​នូវ​ដំណើរការ​រៀនសូត្រ​ជា​ប្រក្រតី​នៃ​ឆ្នាំ​សិក្សា​ថ្មី​ ២០២១-២០២២​។​