ឯកឧត្តម​ ឈៀង​ យ៉ា​ណា​រ៉ា​បាន​ទទួល​ជួប​ពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​តំណាង​សហភាព​អឺរ៉ុប​ និង​តំណាង​ដៃគូ​អឺរ៉ុប​ប្រចាំ​កម្ពុជា​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១១​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​២០២១​ ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្ដី​ពី​ឯកឧត្តម​ ឈៀង​ យ៉ា​ណា​រ៉ា​បាន​ទទួល​ជួប​ពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​តំណាង​សហភាព​អឺរ៉ុប​ និង​តំណាង​ដៃគូ​អឺរ៉ុប​ប្រចាំ​កម្ពុជា​។​ ថ្ងៃ​ទី​១១​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​២០២១​ នៅ​ទីស្តីការ​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ ឯកឧត្តម​ ឈៀង​ យ៉ា​ណា​រ៉ា​ រដ្ឋមន្ត្រី​ប្រតិភូ​អម​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ អគ្គលេខាធិការ​គណៈកម្មាធិការ​នីតិសម្បទា​ និង​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​នៃ​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ (​គ​.​ជ​.​នា​/​ក​.​អ​.​ក​)​ បាន​ទទួល​ជួប​ពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​តំណាង​សហភាព​អឺរ៉ុប​ និង​តំណាង​ដៃគូ​អឺរ៉ុប​ប្រចាំ​កម្ពុជា​ (​ឆែក​,​ បារាំង​,​ អា​ល្លឺ​ម៉​ង់​,​ ស៊ុ​យ​អ៊ែ​ត​ និង​ស្វី​ស​)​ ដឹកនាំ​ដោយ​លោក​ Franck​ Viault​ អគ្គ​ទីប្រឹក្សា​ និង​ជា​ប្រធាន​ទទួល​បន្ទុក​ផ្នែក​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​នៃ​សហភាព​អឺរ៉ុប​ប្រចាំ​កម្ពុជា​។​ គោលដៅ​ចម្បង​នៃ​ជំនួប​នេះ​គឺ​ដើម្បី​ពិភាក្សា​អំពី​ការ​ត្រៀម​រៀបចំ​កិច្ច​ពិគ្រោះ​យោបល់​រវាង​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ និង​សហភាព​អឺរ៉ុប​-​ដៃគូ​អឺរ៉ុប​លើ​សេចក្តី​ព្រាង​យុទ្ធសាស្ត្រ​រួម​របស់​អឺរ៉ុប​ស្តី​ពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​អភិវឌ្ឍន៍​សម្រាប់​កម្ពុជា​ ឆ្នាំ​២០២១-២០២៧​ និង​សេចក្តី​ព្រាង​កម្មវិធី​ណែនាំ​ពហុ​ឆ្នាំ​របស់​​សហភាព​អឺរ៉ុប​ឆ្នាំ​២០២១-២០២៧​។​