ការ​អនុវត្ត​របប​ស្វ័​យ​ប្រកាស​អធិការកិច្ច​ការងារ​តាម​ប្រព័ន្ធ​ស្វ័យប្រវត្តិកម្ម​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៤​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួង​ការងារ​ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ ស្តី​ពី​ការ​អនុវត្ត​របប​ស្វ័​យ​ប្រកាស​អធិការកិច្ច​ការងារ​តាម​ប្រព័ន្ធ​ស្វ័យប្រវត្តិកម្ម​។​
​យោង​ច្បាប់​ស្តី​ពី​ការងារ​ និង​ប្រកាស​លេខ​៣៥៨/២១​ ក​.​ប​/​ប្រ​.​ក​.​អ​.​ធ​.​ក​ ចុះ​ថ្ងៃ​ទី​៣០​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០២១​ ស្តី​ពី​ការ​ដាក់​ឱ្យ​ដំណើរការ​របប​ស្វ័​យ​ប្រកាស​អធិការកិច្ច​ការងារ​ និង​ការ​ធ្វើ​អធិការកិច្ច​ការងារ​តាម​ប្រព័ន្ធ​ស្វ័យប្រវត្តិកម្ម​ ក្រសួង​ការងារ​ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ​ សូម​ជម្រាប​ជូន​ម្ចាស់​ ឬ​នាយក​រោងចក្រ​ សហគ្រាស​ដែល​ស្ថិត​ក្នុង​ដែន​អនុវត្ត​នៃ​ច្បាប់​ស្តី​ពី​ការងារ​ឱ្យ​បាន​ជ្រាប​ថា​ លោក​/​លោកស្រី​ មាន​កាតព្វកិច្ច​ស្វ័​យ​ប្រកាស​អធិការកិច្ច​ការងារ​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​ស្វ័យប្រវត្តិកម្ម​ចំនួន​ ២​ (​ពីរ​)​ លើក​ក្នុង​មួយ​ឆ្នាំ​ គឺ​លើក​ទី​១​ ឱ្យ​បាន​មុន​ដំណាច់ខែ​មិថុនា​ និង​លើក​ទី​២​ ឱ្យ​បាន​មុន​ដំណាច់​ខែធ្នូ​ នៃ​ឆ្នាំ​នីមួយៗ​ តាម​រយៈ​គេហទំព័រ​៖​ www.sicms.mlvt.gov.kh​ ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​១​ ខែមិថុនា​ឆ្នាំ​២០២២​។​