សេចក្តីណែនាំ​ស្តី​ពី​ការ​អនុវត្ត​គម្លាត​សុវត្ថិភាព​សង្គម​ និង​គម្លាត​សុវត្ថិភាព​បុគ្គល​ ដើម្បី​បង្ការ​ និង​ទប់ស្កាត់​ការ​ចម្លង​វីរុស​កូ​វី​ដ​-១៩​ ក្នុង​សហ​គម​ន៏​នៅ​ក្នុង​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១០​ ខែវិច្ឆិកា​ឆ្នាំ​ ២០២០​ ក្រសួងសុខាភិបាល​បាន​ចេញ​សេចក្តីណែនាំ​ស្តី​ពី​ការ​អនុវត្ត​គម្លាត​សុវត្ថិភាព​សង្គម​ និង​គម្លាត​សុវត្ថិភាព​បុគ្គល​ ដើម្បី​បង្ការ​ និង​ទប់ស្កាត់​ការ​ចម្លង​វីរុស​កូ​វី​ដ​-១៩​ ក្នុង​សហ​គម​ន៏​នៅ​ក្នុង​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​។​ សេចក្តីណែនាំ​បាន​ដាក់​ចេញ​នូវ​វិធានកា​រណ៍ការ​អនុវត្ត​គម្លាត​សុវត្ថិភាព​សង្គម​ចាំបាច់​ សម្រាប់​សាធារណជន​ និង​បាន​សំណូមពរ​ដល់​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ត្រូវ​អនុវត្ត​នូវ​គម្លាត​សុវត្ថិភាព​សង្គម​ ពាក់​ម៉ាស​ និង​រក្សា​អនាម័យ​ជា​និច្ច​។​