សេចក្តីថ្លែងការណ៍​រួម​រវាង​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ និង​សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន​ស្តី​ពី​ការ​កសាង​សហគមន៍​វាសនា​រួម​កម្ពុជា​-​ចិន​ គ្រប់​រដូវ​កាល​ក្នុង​យុគសម័យ​ថ្មី​ និង​ការ​អនុវត្ត​គំនិត​ផ្តួចផ្តើម​អភិវឌ្ឍ​សកល​ គំនិត​ផ្តួចផ្តើម​សន្តិសុខ​សកល​ និង​គំនិត​ផ្តួចផ្តើម​អរិយធម៌​សកល​
នៅថ្ងៃទី១៨ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥​ ក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិបានចេញសេចក្តីថ្លែងការណ៍រួមរវាងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិនស្តីពីការកសាងសហគមន៍វាសនារួមកម្ពុជា-ចិន គ្រប់រដូវកាលក្នុងយុគសម័យថ្មី និងការអនុវត្តគំនិតផ្តួចផ្តើមអភិវឌ្ឍសកល គំនិតផ្តួចផ្តើមសន្តិសុខសកល និងគំនិតផ្តួចផ្តើមអរិយធម៌សកល នៅគេហទំព័រផ្លូវការរបស់ខ្លួន។