សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ការ​សហការ​ផ្អាក​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​ ឬ​ចល័ត​ចេញពី​កន្លែង​ស្នាក់​នៅ​របស់​បងប្អូន​ពលករ​ខ្មែរ​ ដែល​កំពុង​ស្នាក់​នៅ​ និង​ធ្វើការ​នៅ​ប្រទេស​ថៃ​ឆ្ពោះ​មក​ព្រំ​ដេ​ន​កម្ពុជា​-​ថៃ​ ចំនួន​ ១៤​ថ្ងៃ​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៣០​ ខែកក្កដា​ ឆ្នាំ​២០២១​ ក្រសួង​ការងារ​ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ការ​សហការ​ផ្អាក​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​ ឬ​ចល័ត​ចេញពី​កន្លែង​ស្នាក់​នៅ​របស់​បងប្អូន​ពលករ​ខ្មែរ​ ដែល​កំពុង​ស្នាក់​នៅ​ និង​ធ្វើការ​នៅ​ប្រទេស​ថៃ​ឆ្ពោះ​មក​ព្រំ​ដេ​ន​កម្ពុជា​-​ថៃ​ ចំនួន​ ១៤​ថ្ងៃ​។​
​ក្រសួង​ជូនដំណឹង​ដល់​បងប្អូន​ពលករ​ខ្មែរ​ដែល​កំពុង​ស្នាក់​នៅ​ និង​ធ្វើការ​នៅ​ប្រទេស​ថៃ​ដូច​ជា​៖​ (១)​ កុំ​ចល័ត​ចេញពី​កន្លែង​ស្នាក់​នៅ​បច្ចុប្បន្ន​របស់​ខ្លួន​ឆ្ពោះ​មក​ព្រំដែន​កម្ពុជា​-​ថៃ​ចំនួន​ ១៤​ថ្ងៃ​ (២)​ ប្រសិនជា​បងប្អូន​ធ្វើ​ដំណើរ​មក​ព្រំដែន​កម្ពុជា​-​ថៃ​ តា​មធ្យោបាយ​ណាមួយ​ក៏​ដោយ​ គឺ​បងប្អូន​នឹង​ត្រូវ​គេ​តម្រូវ​ឱ្យ​ត្រឡប់​ទៅ​កន្លែង​ដើម​វិញ​ (៣)​ ក្នុង​រយៈពេល​ស្នាក់​នៅ​ និង​ធ្វើការ​នៅ​ប្រទេស​ថៃ​ ប្រសិនបើ​បងប្អូន​មាន​បញ្ហា​នៅ​កន្លែងធ្វើការ​ ឬ​មាន​បញ្ហា​ជីវភាព​លំបាក​ខ្លាំង​ គឺ​អាច​ទំនាក់ទំនង​ទៅ​អគ្គរាជទូត​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ប្រចាំ​នៅ​ប្រទេស​ថៃ​ និង​ (៤)​ ចំពោះ​បងប្អូន​ពលករ​ដែល​សង្ស័យ​ថា​ខ្លួន​មាន​វិជ្ជមាន​កូ​វី​ដ​-១៩​ ត្រូវ​ទទួល​ការពិគ្រោះ​យោបល់​អំពី​ការ​ព្យាបាល​ជំងឺ​។​