​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​៖​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​កម្ពុជា​ និង​ថៃ​ ជួប​ពិភាក្សា​អំពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ទ្វេភាគី​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១០​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​ ២០២២​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​កម្ពុជា​ និង​ថៃ​ ជួប​ពិភាក្សា​អំពី​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ទ្វេភាគី​នៅ​គេហទំព័រ​ផ្លូវការ​របស់​ខ្លួន​។​
កិច្ចប្រជុំ​រវាង​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ទាំង​ពិ​រ​ សម្តេច​អគ្គមហាសេនាបតី​តេ​ជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ និង​ឯកឧត្តម​ ឧត្តមសេនីយ៍​ ប្រា​យុទ្ធ​ ច័ន្ទ​អូ​ឆា​ធ្វើ​ឡើង​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១០​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​ ២០២២​ ក្នុង​ឱកាស​នៃ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​លើក​ទី​៤០​ និង​៤១​និង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ពាក់ព័ន្ធ​ នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​។​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ទាំង​ពីរ​ បាន​ សម្តែង​ការ​ពេញចិត្ត​ចំពោះ​វឌ្ឍនភាព​ដ៏​គួរ​ឱ្យ​កត់សម្គាល់​នៃ​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​គ្រប់​ជ្រុងជ្រោយ​ក្នុង​ ប៉ុន្មាន​ឆ្នាំ​ចុង​ក្រោយ​នេះ​ និង​បាន​ឯកភាព​គ្នា​ក្នុង​ការ​ពង្រីក​ និង​ធ្វើ​ឱ្យ​ស៊ីជម្រៅ​បន្ថែម​ទៀត​នូវ​ទំនាក់​ ទំនង​ដ៏​ជិត​ស្និទ្ធ​នេះ​។​