កិច្ចព្រមព្រៀង​ពាណិជ្ជកម្ម​សេរី​កម្ពុជា​-​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​នឹង​ពង្រឹង​បន្ថែម​នូវ​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​សេដ្ឋកិច្ច​ទ្វេភាគី​ដ៏​ល្អ​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​០៧​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​ ២០២២​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ ​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ កិច្ចព្រមព្រៀង​ពាណិជ្ជកម្ម​សេរី​កម្ពុជា​-​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​នឹង​ពង្រឹង​បន្ថែម​នូវ​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​សេដ្ឋកិច្ច​ទ្វេភាគី​ដ៏​ល្អ​
​ឯកឧត្តម​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​សាទរ​ចំពោះ​សមិទ្ធិ​ផល​ដែល​សម្រេច​បាន​ក្នុង​អាណត្តិ​របស់​ឯកឧត្តម​ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​ ប៉ាក​ ហឹ​ង​ឃ្យ​ង​ (PARK​ Heung-kyeong)​ ជា​ពិសេស​កិច្ចព្រមព្រៀង​ពាណិជ្ជកម្ម​សេរី​កម្ពុជា​-​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​ ដែល​បាន​ចូល​ជា​ធរមាន​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​០១​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​នេះ​ ដោយ​លើក​ឡើង​ពី​ការ​រំពឹង​ទុក​ដ៏​មុតមាំ​របស់​ឯកឧត្តម​ថា​ កិច្ចព្រមព្រៀង​នេះ​នឹង​ពង្រឹង​បន្ថែម​ទៀត​នូវ​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​សេដ្ឋកិច្ច​ទ្វេភាគី​ដ៏​ល្អ​នា​ពេល​បច្ចុប្បន្ន​ ជា​ពិសេស​លើ​វិស័យ​ពាណិជ្ជកម្ម​ និង​ការ​វិនិយោគ​។​