សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ ស្វែង​យល់​ពី​កម្ពុជា​៖​ ការ​យល់​ដឹង​ពី​កាលានុវត្តភាព​ធុរកិច្ច​នៅ​កម្ពុជា​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៦​ ខែកក្កដា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ស្វែង​យល់​ពី​កម្ពុជា​៖​ ការ​យល់​ដឹង​ពី​កាលានុវត្តភាព​ធុរកិច្ច​នៅ​កម្ពុជា​។​
​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍​កម្ពុជា​ (​ក​.​អ​.​ក​.)​ និង​សហព័ន្ធ​ធុរកិច្ច​សិង្ហ​បុរី​ (SBF)​ ដោយ​មានការ​គាំទ្រ​ពី​ស្ថានទូត​សិង្ហ​បុរី​ប្រចាំ​នៅ​កម្ពុជា​ និង​ស្ថានទូត​កម្ពុជា​ប្រចាំ​នៅ​សិង្ហ​បុរី​ បាន​រៀបចំ​សិក្ខាសាលា​ “​ស្វែង​យល់​ពី​កម្ពុជា​៖​ ការ​យល់​ដឹង​ពី​កាលានុវត្តភាព​ធុរកិច្ច​នៅ​កម្ពុជា​”​ តាម​រយៈ​ប្រព័ន្ធ​វី​ដេ​អូ​ ដោយ​មានការ​ចូលរួម​ពី​ឯកឧត្តម​ សុខ​ ចិន្តា​សោភា​ រដ្ឋមន្ត្រី​ប្រតិភូ​អម​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ អគ្គលេខាធិការ​ ក​.​អ​.​ក​.​ លោក​ជំទាវ​ តែ​វ​ ឡាយ​ឆេ​ង​ ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​សិង្ហ​បុរី​ប្រចាំ​នៅ​កម្ពុជា​ និង​ឯកឧត្តម​ សុខ​ ខឿន​ ឯកអគ្គរាជទូត​កម្ពុជា​ប្រចាំ​នៅ​សិង្ហ​បុរី​។​ សិក្ខាសាលា​តាម​ប្រព័័ន្ធ​វី​ដេ​អូ​នេះ​ក៏​មានការ​ចូលរួម​ពី​តំណាង​សហព័ន្ធ​ធុរកិច្ច​សិង្ហ​បុរី​ និង​តំណាង​សភា​ពា​ព​ណិ​ជ្ជ​កម្ម​កម្ពុជា​ សរុប​ចំនួន​ប្រមាណ​ ១៥០​ រូប​។​