​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៤​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០២៣​ ក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច​ និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ កិច្ចប្រជុំ​លើក​ទី​ ២​ គណៈកម្មាធិការ​សម្របសម្រួល​អន្តរក្រសួង​រៀបចំ​ផែនការមេ​ ដើម្បី​អភិវឌ្ឍ​ខេត្ត​ព្រះ​សីហ​នុ​ទៅ​ជា​តំបន់​សេដ្ឋកិច្ច​ពិសេស​គំរូ​ពហុ​បំណង​ (​គ​.​ស​.​ផ​.)​ ពិភាក្សា​អំពី​របាយការណ៍​លទ្ធផល​រៀបចំ​ផែនការមេ​អភិវឌ្ឍ​ខេត្ត​ព្រះ​សីហ​នុ​ដំណាក់កាល​ទី​ ២​។​
ឯកឧត្ដម​អគ្គបណ្ឌិត​សភាចា​រ្យ​ អូន​ ព័ន្ធ​មុនី​រ័​ត្ន​ បាន​ដឹកនាំ​កិច្ចប្រជុំ​លើក​ទី​ ២​ ដើម្បី​ពិនិត្យ​ និង​ពិភាក្សា​ផ្តល់​អនុសាសន៍​លើ​ “​សេចក្តី​ព្រាង​របាយការណ៍​ដំណាក់កាល​ទី​ ២​ នៃ​ការ​រៀបចំ​ផែនការមេ​ ដើម្បី​អភិវឌ្ឍ​ខេត្ត​ព្រះ​សីហ​នុ​ទៅ​ជា​តំបន់​សេដ្ឋកិច្ច​ពិសេស​គំរូ​ពហុ​បំណង​”​ ដែល​បាន​រៀបចំ​ដោយ​វិទ្យាស្ថាន​នគរូបនីយកម្ម​ និង​ឌី​សាញ​ស៊ិ​ន​ជិន​។​