សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​៖​ សម្តេច​ធិ​បតី​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ នឹង​អញ្ជើញ​ថ្លែង​នៅ​មហាសន្និបាត​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ ដោយ​ផ្តោត​លើ​វឌ្ឍនភាព​សង្គម​-​សេដ្ឋកិច្ច​របស់​កម្ពុជា​ និង​គោលដៅ​អភិវឌ្ឍន៍​ដោយ​ចីរភាព​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៥​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០២៣​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​ទំនាក់ទំនង​អន្តរជាតិ​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​មាន​ចំណងជើង​៖​ សម្តេច​ធិ​បតី​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ នឹង​អញ្ជើញ​ថ្លែង​នៅ​មហាសន្និបាត​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ ដោយ​ផ្តោត​លើ​វឌ្ឍនភាព​សង្គម​-​សេដ្ឋកិច្ច​របស់​កម្ពុជា​ និង​គោលដៅ​អភិវឌ្ឍន៍​ដោយ​ចីរភាព​ នៅ​លើ​គេហទំព័រ​ផ្លូវការ​របស់​ខ្លួន​។​
​យោង​តាម​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ សម្តេច​មហា​បវរ​ធិ​បតី​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ នឹង​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​ជាន់ខ្ពស់​អញ្ជើញ​ចូលរួម​កិច្ច​ ពិភាក្សា​ទូទៅ​នៃ​សម័យប្រជុំ​លើក​ទី​៧៨​ នៃ​មហាសន្និបាត​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ (UNGA)​ ដែល​នឹង​ ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​ពី​ថ្ងៃ​ទី​១៩​ ដល់​ថ្ងៃ​ទី​ ២៦​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០២៣​ នៅ​ទីក្រុង​ញូ​វ​យ៉​ក​។​