ស្ថាន​បេសកកម្ម​អចិន្ត្រៃយ៍​កម្ពុជា​ប្រចាំ​អង្គការសហប្រជាជាតិនៅ​ហ្សឺ​ណែវ​ឆ្លើយ​តប​ទៅ​លោកស្រី​សាស្ត្រាចារ្យ​ Rhona​ Smith​ អ្នករាយការណ៍​ពិសេស
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​០៨ ខែ​កញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០២០​ ​ស្ថាន​បេសកកម្ម​អចិន្ត្រៃយ៍​កម្ពុជា​ ប្រចាំ​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ នៅ​ហ្សឺ​ណែវ​ឆ្លើយ​តប​ទៅ​​លោកស្រី​សាស្ត្រាចារ្យ​ Rhona​ Smith​ អ្នករាយការណ៍​ពិសេស​ស្តី​ពី​ស្ថានភាព​សិទ្ធិ​មនុស្ស​នៅ​កម្ពុជា​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការ​អនុវត្ត​ច្បាប់​នៅ​ប្រទេស​កម្ពុជា​ដែល​សំដៅ​ការពារ​ពលរដ្ឋ​គោរព​ច្បាប់​ និង​ធានា​សន្តិភាព​ សណ្តាប់ធ្នាប់​សង្គម​ និង​សុខភាព​សាធារណៈ​សម្រាប់​បុគ្គល​គ្រប់​រូប​។​