សេចក្តីថ្លៃងការព័ត៌មាន៖ អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការបរទេសថ្លែងថា ភាពជឿទុកចិត្តចំពោះអង្គការឃ្លាំមើលសិទ្ធិមនុស្ស (HRW) ត្រូវបានបាត់បង់យូរណាស់មកហើយ
នៅថ្ងៃទី១៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ ក្រសួងការបរទេស និងទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិបានចេញនូវសេចក្តីថ្លៃងការព័ត៌មានមួយមានចំនងជើងថា អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការបរទេសថ្លែងថា ភាពជឿទុកចិត្តចំពោះអង្គការឃ្លាំមើលសិទ្ធិមនុស្ស (HRW) ត្រូវបានបាត់បង់យូរណាស់មកហើយ នៅលើគេហទំព័រផ្លូវការរបស់ខ្លួន។
យោងតាមសេចក្តីថ្លៃងការព័ត៌មាន អ្នកនាំពាក្យក្រសួងការបរទេសកម្ពុជា បានឆ្លើយតបទៅនឹងអង្គការឃ្លាំមើលសិទ្ធិមនុស្ស ស្តីពីស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្សនៅកម្ពុជា ដោយបង្ហាញពីព័ត៌មានពិតពាក់ព័ន្ធនឹងសិទ្ធិមនុស្សនៅកម្ពុជា វឌ្ឍនភាពនៃគោលដៅអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយចីរភាព និងការបោះឆ្នោតសកលឆ្នាំ២០២៣។