នីតិវិធី​សម្រាប់​កម្មសិក្សាការី​-​ពលករ​ជំនាញ​កម្ពុជា​ទៅ​ធ្វើការ​នៅ​ប្រទេស​ជប៉ុន​ ស្រប​តាម​វិធានការ​ព្រំដែន​ថ្មី​របស់​រដ្ឋាភិបាល​នៃ​ប្រទេស​ជប៉ុន​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៥​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០២១​ ក្រសួង​ការងារ​ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ ស្តី​ពី​នីតិវិធី​សម្រាប់​កម្មសិក្សាការី​-​ពលករ​ជំនាញ​កម្ពុជា​ទៅ​ធ្វើការ​នៅ​ប្រទេស​ជប៉ុន​ ស្រប​តាម​វិធានការ​ព្រំដែន​ថ្មី​របស់​រដ្ឋាភិបាល​នៃ​ប្រទេស​ជប៉ុន​។​
​រដ្ឋាភិបាល​នៃ​ប្រទេស​ជប៉ុន​ បាន​សម្រេច​អនុញ្ញាត​ឱ្យ​ជនបរទេស​ រួម​ទាំង​កម្មសិក្សាការី​-​ពលករ​ជំនាញ​កម្ពុជា​ចូល​ប្រទេស​ជប៉ុន​ឡើង​វិញ​ ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​៨​ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០២១​ នេះ​តទៅ​ ដោយ​ត្រូវ​អនុវត្ត​ទៅ​តាម​នីតិវិធី​ដូច​បាន​រៀបរាប់​ក្នុង​សេចក្តីជូនដំណឹង​នេះ​។​