សិក្ខាសាលា​ផ្សព្វផ្សាយ​ព័ត៌មាន​លើក​ទី​២​ នៃ​ការ​រៀបចំ​បេសកកម្ម​សេដ្ឋកិច្ច​ និង​ពាណិជ្ជកម្ម​ហ្វ្រ​ង់​កូ​ហ្វូ​នី​នៅ​អាស៊ី​-​ប៉ា​ស៊ី​ហ្វិ​ក​ (MECA)
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ០៧​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​សិក្ខាសាលា​ផ្សព្វផ្សាយ​ព័ត៌មាន​លើក​ទី​២​ នៃ​ការ​រៀបចំ​បេសកកម្ម​សេដ្ឋកិច្ច​ និង​ពាណិជ្ជកម្ម​ហ្វ្រ​ង់​កូ​ហ្វូ​នី​នៅ​អាស៊ី​-​ប៉ា​ស៊ី​ហ្វិ​ក​ (MECA)​។​
​នៅ​ក្នុង​ក្រប​ខណ្ឌ​នៃ​ការ​រៀបចំ​បេសកកម្ម​សេដ្ឋកិច្ច​ និង​ពាណិជ្ជកម្ម​ហ្វ្រ​ង់​កូ​ហ្វូ​នី​នៅ​អាស៊ី​-​ប៉ា​ស៊ី​ហ្វិ​ក​ (MECA)​ ដែល​គ្រោង​នៅ​ដំណាច់​ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ខាង​មុខ​ សិក្ខាសាលា​ផ្សព្វផ្សាយ​ព័ត៌មាន​លើក​ទី​២​ នឹង​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​នៅ​រសៀល​ថ្ងៃ​អង្គារ​ ទី​០៨​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២២​ ចាប់ពី​ម៉ោង​ ១៦:៣០​ នាទី​ នៅ​ Aquation​ Park​ (​កោះ​ពេជ្រ​)​។​