​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ ជំនួប​សម្តែង​ការ​គួរសម​រវាង​ ឯកឧត្តម​អគ្គបណ្ឌិត​សភាចា​រ្យ​ អូន​ ព័ន្ធ​មុនី​រ័​ត្ន​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច​ និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ជាមួយ​លោក​បណ្ឌិត​ Lee Joong Keun ប្រធាន​ ប៊ូ​ យ៉ុ​ង​ គ្រុប​ នៃ​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៨ ខែតុលា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច​ និង​ហិរញ្ញវត្ថុ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ជំនួប​សម្តែង​ការ​គួរសម​រវាង​ ឯកឧត្តម​អគ្គបណ្ឌិត​សភាចា​រ្យ​ អូន​ ព័ន្ធ​មុនី​រ័​ត្ន​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច​ និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ជាមួយ​លោក​បណ្ឌិត​ Lee Joong Keun​ ប្រធាន​ ប៊ូ​ យ៉ុ​ង​ គ្រុប​ នៃ​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ។​
​ឯកឧត្តម​អគ្គបណ្ឌិត​សភាចា​រ្យ​ អូន​ ព័ន្ធ​មុនី​រ័​ត្ន​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច​ និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​ បាន​ទទួល​ជួប​សម្តែង​ការ​គួរសម​ជាមួយ​លោក​បណ្ឌិត​ Lee Joong Keun​ ប្រធាន​ ប៊ូ​ យ៉ុ​ង​ គ្រុប​ នៃ​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​,​ នា​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​ ១៨​ ខែ​ តុលា​ ឆ្នាំ​ ២០២២,​ នៅ​ទីស្តីការក្រសួង​សេដ្ឋកិច្ច​និង​ហិរញ្ញវត្ថុ​។​