​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​“​កម្ពុជា​ និង​ចិន​ ចុះហត្ថលេខា​លើ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ស្តី​ពី​មូលនិធិ​ពិសេស​ សម្រាប់​គម្រោង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​មេគង្គ​-​ឡាន​ឆាង​ ឆ្នាំ​២០២៦»
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៤​ ខែមិថុនា​ ឆ្នាំ​២០២៦​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​ សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ “កម្ពុជា​ និង​ចិន​ ចុះហត្ថលេខា​លើ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ស្តី​ពី​មូលនិធិ​ពិសេស​ សម្រាប់​គម្រោង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​មេគង្គ​-​ឡាន​ឆាង​ ឆ្នាំ​២០២៦”។​
​ឯកឧត្តម​ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី​ ប្រាក់​ សុ​ខុន​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​ និង​ សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ និង​ឯកឧត្តម​ វ៉ាង​ វិ​ន​ពី​ន​ (WANG​ Wenbin)​ ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​វិសាមញ្ញ​ និង​ពេញ​សមត្ថភាព​នៃ​សាធារណរដ្ឋ​ប្រជាមានិត​ចិន​ប្រចាំ​កម្ពុជា​ បាន​ចុះហត្ថលេខា​ លើ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ស្តី​ពី​មូលនិធិ​ពិសេស​សម្រាប់​គម្រោង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​មេគង្គ​-​ឡាន​ឆាង​ ចំនួន​៧​ ដែល​មាន​ទឹកប្រាក់​ប្រមាណ​ ១.៩៨០.០០០​ ដុល្លារ​អាម៉េរិក​។​