សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានស្តីពីកម្ពុជារួបរួមគ្នាសង្គមស៊ីវិល រដ្ឋាភិបាល និងដៃគូអន្តរជាតិ ដើម្បីបង្កើតផែនការមេសម្រាប់អាស៊ានក្រោយឆ្នាំ២០២៥
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៥​ ខែមិថុនា​ ឆ្នាំ​២០២៦​ វេទិកា​អង្គការ​មិនមែន​រដ្ឋាភិបាល​ស្តី​ពី​កម្ពុជា​ (NGOF)​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​កម្ពុជា​រួបរួម​គ្នា​សង្គម​ស៊ី​វិល​ រដ្ឋាភិបាល​ និង​ដៃគូ​អន្តរជាតិ​ ដើម្បី​បង្កើត​ផែនការមេ​សម្រាប់​អាស៊ាន​ក្រោយ​ឆ្នាំ​២០២៥​។​
​អង្គការ​បណ្តាញ​យុវជន​ពិការ​ (DYNO)​ អង្គការ​ជន​ពិការ​កម្ពុជា​ (CDPO)​ គណៈកម្មាធិការ​ដឹកនាំ​ ADF​ កម្ពុជា​ និង​វេទិកា​អង្គការ​មិនមែន​រដ្ឋាភិបាល​ស្តី​ពី​កម្ពុជា​ (NGOF)​ បាន​រៀបចំ​សិក្ខាសាលា​ពិគ្រោះ​យោបល់​ជាតិ​ដ៏​សំខាន់​មួយ​នៅ​សណ្ឋាគារ​ Sunway​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​។​ ដោយ​មានការ​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ចំនួន​ ៤៥​នាក់​ មក​ពី​ក្រសួង​រដ្ឋាភិបាល​ ទីភ្នាក់ងារ​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ សង្គម​ស៊ី​វិល​ អង្គការ​ជន​ពិការ​ (OPD)​ អង្គការ​មិនមែន​រដ្ឋាភិបាល​អន្តរជាតិ​ និង​ស្ថាប័ន​សិក្សា​ សិក្ខាសាលា​នេះ​បាន​បង្កើត​ធាតុ​ចូលជាតិ​ជាក់ស្តែង​ ដើម្បី​ជូនដំណឹង​ដល់​សេចក្តី​ព្រាង​សូន្យ​នៃ​ផែនការមេ​សម្រាប់​អាស៊ាន​ក្រោយ​ឆ្នាំ​២០២៥​ ដែល​ជា​ក្របខ័ណ្ឌ​គោលនយោបាយ​តំបន់​ដ៏​សំខាន់​ ដែល​បង្កើត​សិទ្ធិ​ជន​ពិការ​នៅ​ទូ​ទាំង​អាស៊ី​អាគ្នេយ៍​។​