សេចក្ដី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្ដី​ពី​លទ្ធផល​នៃ​ទស្សនកិច្ច​ការងារ​របស់​សម្ដេច​ធិ​បតី​នាយក​រដ្ឋមន្ដ្រី​ នៅ​សាធារណរដ្ឋ​បារាំង​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៩​ ខែមេសា​ ឆ្នាំ​២០២៦​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្ដី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្ដី​ពី​លទ្ធផល​នៃ​ទស្សនកិច្ច​ការងារ​របស់​សម្ដេច​ធិ​បតី​នាយក​រដ្ឋមន្ដ្រី​ នៅ​សាធារណរដ្ឋ​បារាំង​។​
តប​តាម​ការ​អញ្ជើញ​របស់​ឯកឧត្តម​ អេ​ម៉ា​នុយ​អែ​ល​ ម៉ា​ក្រុង​ ប្រធានាធិបតី​នៃ​សាធារណរដ្ឋ​បារាំង​ សម្តេច​មហា​បវរ​ធិ​បតី​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ បាន​អញ្ជើញ​ទៅ​បំពេញ​ទស្សនកិច្ច​ការងារ​នៅ​សាធារណរដ្ឋ​បារាំង​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​៦​ ដល់​ថ្ងៃ​ទី​៨​ ខែមេសា​ ឆ្នាំ​២០២៦​។​