​ការ​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​កូ​វី​ដ​-១៩​ (​ស៊ី​ណូ​វ៉ា​ក់​)​ ដូ​ស​ទី​១​ និង​ដូ​ស​ទី​២​ ជូន​ដល់​កុមារ​ដែល​មាន​អាយុ​ចាប់ពី​ ៦​ឆ្នាំ​ដល់​អាយុ​ក្រោម​ ១២​ឆ្នាំ​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៦​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​ ២០២១​ ក្រសួងសុខាភិបាល​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ជូន​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ការ​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​កូ​វី​ដ​-១៩​ (​ស៊ី​ណូ​វ៉ា​ក់​)​ ដូ​ស​ទី​១​ និង​ដូ​ស​ទី​២​ ជូន​ដល់​កុមារ​ដែល​មាន​អាយុ​ចាប់ពី​ ៦​ឆ្នាំ​ដល់​អាយុ​ក្រោម​ ១២​ឆ្នាំ​។​
​គណៈកម្មការ​ចំពោះ​កិច្ច​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​កូ​វី​ដ​-១៩​ នឹង​ផ្តល់​ការ​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​កូ​វី​ដ​-១៩​ ដូ​ស​ទី​១​ និង​ដូ​ស​ទី​២​ ដោយ​ប្រើប្រាស់​វ៉ាក់សាំង​ស៊ី​ណូ​វ៉ា​ក់​ ជូន​ដល់​កុមារ​ ដែល​មាន​អាយុ​ចាប់ពី​ ៦​ឆ្នាំ​ ដល់​ អាយុ​ក្រោម​ ១២​ឆ្នាំ​ នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ ខេត្តកណ្តាល​ ខេត្ត​ព្រះ​សីហ​នុ​ និង​ខេត្តកោះកុង​ ដែល​នឹង​ចាប់ផ្តើម​បើក​យុទ្ធនាការ​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​ ១៧​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​២០២១​ និង​ខេត្ត​ទាំង​ ២១​ ផ្សេង​ទៀត​ នឹង​ត្រូវ​ចាប់ផ្តើម​បើក​យុទ្ធនាការ​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​ ១៨​ ខែកញ្ញា​ ឆ្នាំ​ ២០២១​។​