ការ​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​បង្ការ​ជំងឺ​កូ​វី​ដ​-១៩​ ជូន​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​មាន​វ័យចាស់​ ស្ត្រី​មាន​ផ្ទៃពោះ​ ស្ត្រី​បំបៅ​កូន​ដោយ​ទឹកដោះ​ អ្នក​ដែល​បាន​ព្យាបាល​ជា​សះស្បើយ​ពី​ជំងឺ​ផ្សេងៗ​ រួម​ទាំង​ជំងឺ​កូ​វី​ដ​-១៩​ និង​អ្នកមាន​ជំងឺ​ប្រចាំ​កាយ​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៩​ ខែតុលា​ ឆ្នាំ​២០២១​ ក្រសួងសុខាភិបាល​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ ស្តី​ពី​ការ​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​បង្ការ​ជំងឺ​កូ​វី​ដ​-១៩​ ជូន​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​មាន​វ័យចាស់​ ស្ត្រី​មាន​ផ្ទៃពោះ​ ស្ត្រី​បំបៅ​កូន​ដោយ​ទឹកដោះ​ អ្នក​ដែល​បាន​ព្យាបាល​ជា​សះស្បើយ​ពី​ជំងឺ​ផ្សេងៗ​ រួម​ទាំង​ជំងឺ​កូ​វី​ដ​-១៩​ និង​អ្នកមាន​ជំងឺ​ប្រចាំ​កាយ​។​
​ក្រសួង​សូម​អំពាវនាវ​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ទាំងអស់​ស្ម័គ្រចិត្ត​ទៅ​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​កូ​វី​ដ​-១៩​ ដោយ​បងប្អូន​អញ្ជើញ​ទៅ​ពិគ្រោះ​ជាមួយ​គ្រូពេទ្យ​នៅ​តាម​ទីតាំង​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​កូ​វី​ដ​-១៩​ ដែល​ស្ថិត​នៅ​ជិត​លំនៅ​ឋាន​របស់​បងប្អូន​ឱ្យ​បាន​គ្រប់ៗ​គ្នា​។​